Verslo paskolų rūšys

Skolinimasis laikomas geriausiu sprendimu, kai gaunama nauda viršija paskolos palūkanas, arba situacijose, kurios gali sukelti rimtų pasekmių be skubios lėšų injekcijos. Verslo paskolos padeda įmonėms išspręsti įvairių tipų problemas, įskaitant plėtrą, privalomus mokėjimus ar kapitalo didinimą.


Kam reikalingos paskolos verslui?

  • Grynųjų pinigų spragų uždarymas. Kai verslui reikia sumokėti mokesčius ar grąžinti įsiskolinimus, bet dabar tokios finansinės galimybės neturi. Mokėjimo atidėti nepavyks, todėl pagalbos reikia kreiptis į banką;
  • Apyvartinių lėšų padidinimas. Apyvartinis kapitalas reiškia viską, kas bus visiškai išleista per trumpą laiką. Gamybos įmonei – žaliavos, parduotuvei – prekės. Tai taip pat apima reklamos išlaidas;
  • Kapitalo padidinimas. Pagrindinis kapitalas neišleidžiamas, jį sudaro: įmonės patalpos, atviri punktai, nupirkti įrangos vienetai.


Bankai įmonėms siūlo įvairių rūšių paskolas. Kiekviena iš šių situacijų turi savo paskolos sprendimus.


Overdraftas

Overdraftas yra galimybė „nueiti į minusą“. Kai sąskaitos likutis tampa mažesnis už nulį, lėšas iki tam tikro limito vis tiek galima išleisti. Bankai nustato savo limitus. Tai papildoma paslauga, kurią bankai siūlo atidarydami einamąją sąskaitą. Vargu ar tai būtų galima pavadinti visaverte paskola, tačiau praktiškai overdraftas yra kreditas: kol sąskaitoje nėra nuosavų lėšų, įmonė naudojasi banko pinigais.

Lėšos skiriamos trumpam laikotarpiui, dažniausiai ne ilgiau kaip mėnesį ar du. Yra galimų išlaidų apribojimai. Dažniausiai – iki 150% mėnesio apyvartos.
Overdraftas tinka toms situacijoms, kai įmonei reikia skubiai už ką nors susimokėti, tačiau nuosavos lėšos atsiras tik po kelių dienų ar savaičių. Paslauga padeda išspręsti grynųjų pinigų trūkumo problemą: laiku sumokėti nuomą, prekes ar mokesčius.


Apyvartinis kreditas

Tai paskolos produktas, kuris suteikiamas trumpam laikotarpiui, būtent: iki metų. Jis skirtas apyvartinėms lėšoms, kurios nuolat išleidžiamos, papildyti. Daroma prielaida, kad tokiu būdu gautus pinigus verslininkas nedelsdamas investuos į verslą ir jie pradės dirbti. Tokias paskolas pravartu imti, jei įmonei reikia skubiai ką nors įsigyti, o skubaus pirkimo nauda viršys nuostolius dėl sumokėtų palūkanų.

Apyvartinės paskolos imamos norint įsigyti prekių partiją, vykdyti rinkodaros kampaniją, greitai reaguoti į įvykį rinkoje: išėjo nauja serija ir į asortimentą reikia skubiai įtraukti temines kolekcijas. Paslaugų sektoriuje veikiančios įmonės darbo paskolas naudoja subrangovų darbui apmokėti, įmonės – žaliavoms įsigyti ar gamybos išlaidoms padengti.
Priimkite sprendimą tik įsitikinę, kad nauda bus didesnė už sumokėtas palūkanas. Dažniausiai taip nutinka, jei yra prekės ar paslaugos paklausa: tuomet investicijos greitai atsipirks.


Investicinė paskola


Skirtingai nei apyvartinis kreditas, investicinė paskola skirta padidinti pagrindinį kapitalą – tą, kuris neišleidžiamas. Lėšas, gautas iš skolinimosi, verslininkas gali išleisti darniai savo verslo plėtrai: atidaryti filialą ar pristatyti naują produktą. Tokios paskolos suteikiamos ilgam laikui ir didelėms sumoms. Juos gauti sunkiau, o bankas gali reikalauti verslo mokumo įrodymų: finansinių ataskaitų ar plėtros plano. Gali reikėti sumokėti užstatą.

Investicinės paskolos imamos įmonei plėsti, atveriant naują kryptį ar didinant pajėgumus. Pavyzdžiui, organizacija nori įsigyti įrangos partiją ir pradėti gaminti didesnį prekių asortimentą.
Prieš imant paskolą, reikia turėti omenyje, kad bankas pareikalaus užstato arba mokumo įrodymo. Tai ilgalaikė paskola didelėms sumoms.


Tikslinė paskola

Šis finansinis produktas yra pigesnis nei dauguma dėl vienos priežasties: skolininkas įsipareigoja gautus pinigus išleisti tam tikru būdu. Kredito paskirtis nurodyta sutartyje, o paskola galima tik už ją sumokėti. Tai gali būti konkreti įranga, nekilnojamasis turtas ar transporto priemonės. Ypatingi tikslinės paskolos atvejai – būsto paskola arba paskola automobiliui verslui.

Tikslinis kreditas yra naudingas, jei įmonė turi didelį ir sąlyginį išlaidų elementą. Pavyzdžiui, turite atnaujinti savo parką arba įsigyti konkretų turtą.
Atkreipkite dėmesį, kad tikslinės paskolos dažniausiai yra suteikiamos tik už užstatą. Užstatu suteikiama tai, kas bus nupirkta už pasiskolintus iš banko pinigus: nekilnojamasis turtas, automobilis ar įranga.

Kredito linija

Šis produktas gali būti vadinamas verslo kredito kortelės analogu. Yra nustatytas tam tikras limitas, per kurį įmonė gali skolintis lėšų iš banko. Po to pinigus reikės grąžinti su palūkanomis – jos apmokestinamos tik ta suma, kurią panaudojo paskolos gavėjas. Kredito limitas gali būti atnaujinamas ir neatnaujinamas. Atsinaujinama beveik identiška kreditinei kortelei: sumokėjus įmonės skolą, vėl pasiekiama visa patvirtinta suma. Neatnaujinamas limitas po išpirkimo neatstatomas. Jei įmonė išleido pusę jos ir sumokėjo skolą, ji vis tiek turės prieigą tik prie likusios pusės.

Atsinaujinantys kredito limitai naudojami apyvartinėms lėšoms papildyti, neatsinaujinantys – pagrindinei.
Norint sukurti gaminį, gali prireikti garantijos: užstato arba sutarties, kurios įgyvendinimo metu įmonei prireikė pinigų.


Lizingas

Lizingas yra ilgalaikė nuoma ir svarbus verslo įrankis. Įmonė nuomojasi iš lizingo bendrovės tam tikrą įrangą ar techniką, sumoka nuomą ir po tam tikro laiko gauna prekę nuosavybėn. Pavyzdžiui, jei sutartis tarp šalių sudaroma 3 metams, tai po trejų metų naudojimosi nuomojamu turtu nuomininkas tampa jo savininku.

Lizingas tinka įmonėms, kurioms reikalingas konkretus brangus produktas, tačiau nesinori naudoti tikslinio skolinimosi. Tai geras pasirinkimas organizacijoms pagal pagrindinę mokesčių schemą, nes bus galima atgauti PVM.
Atkreipkite dėmesį, kad ne viską galima išnuomoti – tik tai, su kuo dirba lizingo organizacijos. Dažniausiai tai yra likvidūs produktai: įranga ir transporto priemonės. Jei klientas nustos mokėti, nuomotojas galės parduoti tokias prekes ir neprarasti pinigų.


Kokią paskolą pasirinkti?

Kiekviena iš šių paskolų atitinka konkrečius tikslus. Pasirinkite pagal savo verslo poreikius. Ir atminkite, kad vienoje įmonėje vienu metu gali būti atidaryti keli finansiniai produktai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Momentinės loterijos, Bilietų tikrinimas | Svetainių kūrimas ir SEO: SEOpaslaugos.com