Geriausių Europos futbolo klubų vertė 2023 metais

Futbolas turi daug pinigų. Mes visi tai žinome! O kai kalbame apie aukščiausio lygio lygas, tokias kaip EPL, La Liga ar Serie A, mes kalbame apie labai didelius pinigus! Didelius turtus iš futbolo uždirba ne tik futbolo klubai, kurių vertė kyla sudarant multimilijonines sutartis dėl transliavimo teisių, rėmimo ar kontraktų bei pardavimų, bet ir kitos šalys, netiesiogiai susijusios su šiuo sportu.

Pavyzdžiui, sporto lažybos, lažybos gyvai ir statymai – tai yra labai pelninga šaka, ypatingai Europoje ir konkrečiai dėl futbolo, kadangi lažybų tarpininkai ir netgi naujai įkurtos lažybų bendrovės sulaukia didelio statymų antplūdžio vykstant kiekvienoms didelėms futbolo rungtynėms… Ir kartais tai neturi būti labai didelės futbolo rungtynės… Užtenka tik paprastų futbolo rungtynių!

Tačiau, didžiausi pinigai yra skirti klubams! Forbes paskelbė vertingiausių 2023 metų viso pasaulio futbolo klubų sąrašą ir mes buvome priblokšti neitikėtinų sumų, kurias jame pamatėme.

Apžvelkime keletą įdomiausių faktų.

Sąrašo viršuje yra Real Madrid ir Manchester United.

Šių dviejų geriausių pasaulio futbolo klubų vertė yra daugiau nei 12 milijardų dolerių. Real Madrid ir Manchester United, kurie atskirai yra verti po beveik 6 milijardus dolerių, pirmauja vertingiausių klubų pasaulyje sąraše.

Kalbant tiksliau, Madrid Real yra vertas 6.07 milijardų dolerių (vertė nuo praeitų metų pakilo beveik 19%), o “Raudonųjų Velnių” vertė yra apie 6 milijardai dolerių (beveik 30% daugiau, nei praeitais metais). Be to, kiekvieno iš šių dviejų klubų prekės ženklo vertė taip pat yra reitingų viršuje – Los Galacticos yra vertinamas beveik 1.01 milijardu dolerių, o jų kolegos iš Anglijos net 1 milijardu dolerių!

Real Madrid ir Manchester United tradiciškai yra vieni vertingiausių klubų.

Abu šie klubai visuomet atsiranda vertingiausių klubų sąrašo penketuke. Nuo to laiko, kai ankstyvaisiais 2000 metais Forbes pirmą kartą paskelbė šį sąrašą, jie niekuomet nebuvo nepatekę į penketuką.

Newcastle United buvo vienareikšmiškas nugalėtojas kalbant apie vertės augimą.

Newcastle United vertė pirmą kartą išaugo 51% – lyginant su praeitais metais, kai jų vertė buvo netoli 528 milijonų dolerių, šiais metais vertė išaugo iki 794 milijonų dolerių. Toliau, tarp klubų su didžiausiu vertės augimu, yra Olympique Lyonnais, kurių vertė šiais metais augo 47%. Dabartinė jų vertė yra 734 milijonai dolerių, kai praeitais metais ji buvo tik 499 milijonai dolerių.

Tačiau yra ir kitų klubų, kurie pasižymėjo ne tik dviženkliu augimu, bet ir didesniu nei 10% augimu. PSG vertė šiuo metu yra 4.21 milijardai dolerių, kai praeitais metais ji buvo beveik 3.2 milijardai dolerių, o tai reiškia, kad jų vertė pakilo 32% procentais. Tai išties yra įspūdinga, nepaisant to fakto, kad klubas šiais metais pasižymėjo sumažėjusiomis veiklos pajamomis. Jų prekinio ženklo vertė išlieka didelė ir tai pateisina jų bendrą vertės augimą.

West Ham United, Manchester City, Liverpool ir Tottenham Hotspur yra tarp klubų, kurių vertė per metus pakilo vidutiniškai 19%. Taip pat neblogas šių EPL komandų rezultatas!

Tam tikrų klubų vertė krito

Trys klubai iš aukščiausio lygio Europos lygų pasižymėjo savo vertės nuosmukiu, priešingai nei jų kolegos ar varžovai šiais metais.

Premier League’s Everton ir Leicester City šiemet prarado savo vertę, lyginant su praeitais metais. Everton vertė nukrito beveik 21%, kai tuo tarpu Leicester City vertė nukrito 16%. Italijos Serie A komandos Juventos vertė taip pat nukrito. Jų dabartinė vertė yra 12% mažesnė, nei praeitais metais.

Taigi, tai yra įdomiausi skaičiai iš Forbes skelbiamo vertingiausių Europos futbolo klubų sąrašo. Didžioji dauguma klubų sugebėjo padidinti savo vertę, bet taip pat pasitaikė ir atvejų, kai vertė nukrito. Kad ir kaip bebūtų, futbolas išlieka sportu, kuris turi DAUG pinigų!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Momentinės loterijos, Bilietų tikrinimas | Svetainių kūrimas ir SEO: SEOpaslaugos.com