Kas yra kreatino monohidratas, savybės ir koks jo poveikis. Ar prasminga vartoti šį papildą?

Kreatinas – natūrali medžiaga, randama žmogaus ir gyvūnų organizme, ji atsakinga už raumenų aprūpinimą energija ir judesių atlikimą. Mūsų kūne yra 100-140 gramų šios medžiagos. Pavadinimas „kreatinas“ kilęs iš graikų kalbos „creos“, reiškiančio mėsą. Juk ji kaupiasi mūsų raumenyse.


Įsivaizduokime, kad mūsų kūne yra speciali baterija, kuri įsijungia tada, kai reikia. Toks papildomas energijos šaltinis padeda trumpam sutelkti maksimalią galią. Galima manyti, kad maratonininkui, kurio krūvio trukmė yra nuo trijų iki keturių valandų, kreatinas nėra toks svarbus, tačiau sunkiaatlečiui ar sprinteriui kreatino poveikis bus tikrai pastebimas. Kreatinas yra tam tikras energijos bankas arba azoto oksidas, kaip ir automobilyje.


Koks yra kreatino poveikis?


Į racioną įtraukus kreatino, išauga jėga, raumenys gerai apkraunami, dirba daug efektyviau. Mėgstamiausias pavyzdys, jei spaudimą ant suoliuko padarei 8 pakartojimus, tai išgėręs kreatino, su tuo pačiu svoriu iš savęs gali išspausti 10-12. Kreatinas ne tik prailgina kūno jėgos ištvermę, bet ir gali pažaboti neigiamą pieno rūgšties poveikį ir pagreitinti atsigavimo laiką po trumpo didelio intensyvumo pratimo. Be to, didelis kreatino kiekis organizme skatina raumenų atsistatymą ir augimą.

Įdomiausia, kad visa tai su įrodytu veiksmingumu. Buvo atlikta daug tyrimų, kurie patvirtina kreatino monohidrato saugumą ir naudą, jei kyla abejonių dėl kitų papildų sportinėje mityboje, tai kreatinas tikrai veikia. Kreatinas taip pat sulaiko daug vandens raumenyse, tai yra jo savybė. Gerai hidratuotas raumuo atrodo pilnesnis, apvalesnis ir labiau „pripumpuotas“, todėl vartodami kreatiną turite gerti daugiau vandens nei įprastai. Galima daryti prielaidą, kad iš karto po kreatino vartojimo raumenys bus išpūsti, tai nėra visiškai tiesa. Natūralu, kad vandens perteklius išnyks, kai jėgos banko nebeliks ir jėgų šiek tiek sumažės, bet vis tiek raumenų jėga ir kokybė bus didesnė nei prieš kreatino vartojimą. Žinoma, su sąlyga, kad treniruojatės pakankamai. Tai esmė – padidinti treniruočių efektyvumą, siekiant paskatinti pažangą.


Kas yra kreatino monohidratas?


Kreatino monohidratas yra paprasčiausia kreatino forma be jokių papildomų ingredientų. Dabar išrasta daug įvairių formų, pridedant skirtingų molekulių ir rūgščių, tokių kaip hidrochloridas, fosfatas, kreatino malatas ir kt. Tačiau iki šiol kreatino monohidratas išlieka veiksmingiausiu ir pasiteisinusiu sporto papildu. Jei tik pradedate sportuoti, būtinai pabandykite. Gaminamas kreatiną kapsulėse ir tabletėse, veiksmingumas toks pat.


Kaip vartoti kreatino monohidratą?


Visuotinė rekomendacija yra 5-10 gramų per dieną vieną ar du mėnesius, tada pertrauka. Geriau gerti kreatiną su baltymais, geineriu, sultimis ar ko nors saldaus, kad geriau pasisavintų.
Apibendrinant galima pasakyti, kad kreatinas yra veiksmingas ir nebrangus papildas tiems, kurie nori pakelti savo jėgos ištvermę į kitą lygį ir įgyti masės šiek tiek daugiau. Saugumas įrodytas, o efektas nevers laukti. Į darbą šis papildas įsitraukia po poros dienų nuo vartojimo, pakankamai jo susikaupus organizme. Pajusite energijos antplūdį, padidės treniruočių produktyvumas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Momentinės loterijos, Bilietų tikrinimas | Svetainių kūrimas ir SEO: SEOpaslaugos.com