Seimas uždraudė atsiimti laimėjimus loterijose nepilnamečiams iki 16 metų

Lietuvos respublikos Seimas antradienį priėmė Loterijų įstatymo pataisą, kuria uždraudė jaunesniems nei 16 metų asmenims atsiimti laimėjimus. nepilnamečiai galės paprašyti suaugusiųjų, kad tai atliktų už juos.

Už tokią įstatymo pataisą balsavo 75 Seimo nariai, susilaikė 15. Įstatyme taip pat nustatyta, kad tik pinigai gali būti paramos dalyku. Pastaroji pataisa turėtų užtikrinti tai, kad loterijų organizatoriai privalomai paramai skiriamą 8 nuošimčius išplatintų loterijos bilietų vertės sumą naudotų skaidriai. Paramos gavėjai ir loterijų organizatoriai turės tvarkyti apskaitą ir teikti ataskaitas Valstybinei mokesčių inspekcijai. Be to, jeigu gaunama parama viršija 10 tūkstančių € per metus, gavę paramą privalės atlikti nepriklausomą auditą ir jo išvadas skelbti viešai.

Naujuoju įstatymu taip pat įtvirtinti ribojimai loterijų reklamai ir loterijų žaidėjų amžiui. Nuo šiol bus uždrausta reklamuoti loterijas vaikams ir paaugliams skirtuose renginiuose, laikraščiuose, knygose, žurnaluose, internetinėse svetainėse, radijo ir televizijos laidose. Internetinės loterijos žaidėjams bus privaloma suteikti prisijungimą prie savo sąskaitos ir ten turėti nusistatyti paros žaidimo laiko limitą bei pateikti prašymą riboti didžiausią pinigų sumą bilietams per mėnesį.

Įstatymo pataisoje įtvirtinta, kad loterijas organizuoti galės tik nepriekaištingos reputacijos ir finansiškai patikimi asmenys. Organizatoriai neturės teisės vykdyti kitų asmenų prievolių ir teikti paskolų. Maža to, didžiųjų loterijų organizatoriai negalės verstis kitokia komercine veikla arba ūkine, išskyrus bilietų platinimą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Momentinės loterijos, Bilietų tikrinimas | Svetainių kūrimas ir SEO: SEOpaslaugos.com
Old